روغن زیتون آذرند
خانه / روغن زیتون / راه تشخیص روغن زیتون اصلی از تقلبی

راه تشخیص روغن زیتون اصلی از تقلبی

به دلیل گران بودن روغن زیتون در بازار، برخی از فروشندگان، روغن های ارزان را با آن مخلوط می نمایند و به جای روغن زیتون خالص می فروشند. برای تشخیض روغن زیتون  مرغوب و اصلی از روغن زیتون تقلبی راههای زیادی وجود دارد. ما در این مقاله برخی از راههای تشخیص روغن زیتون اصل را به شما آموزش می دهیم. همچنین ویژگی هایی که یک روغن زیتون اصل باید دارا باشد را بیان می کنیم. از سوی دیگر نمایندگان و شرکت هایی که بازار روغن زیتون ایران را در اختیار دارند به شما معرفی می نماییم. 

راه تشخیص روغن زیتون اصلی از تقلبی

ویژگی های روغن زیتون اصل

ویژگی های روغن زیتون اصلروغن زیتون یکی از انواع روغن ها است که ارزش غذایی بالایی دارد. تفاوت روغن زیتون تقلبی با روغن زیتون اصل در ویژگی های منحصر به فردی است که روغن زیتون اصل دارد. برای جلوگیری از خرید روغن زیتون تقلبی باید ویژگی های روغن اصل را بشناسیم. برخی ویژگی های روغن زیتون اصل به شرح زیر است:

 • این روغن دارای بو و طعم خوشایندی است. بوی روغن زیتون با کیفیت و مرغوب شبیه بوی زیتون و یا برگ زیتون است.
 • روغن زیتون برای سلامتی بدن مفید است و از سکته قلبی و مغزی جلوگیری می نماید. همجنین کلسترول خون را تنظیم می کند.
 • می توان این روغن را مستقیم و بدون حرارت دادن استفاده نمود.

برای تهیه روغن زیتون، ابتدا میوه های زیتون چیده شده و سپس شسته می شوندد. پس از ان باید بلافاصله برای روغن گیری آماده شوند. نباید میوه های زیتون را در انبار نگهداری نمود.این میوه ها در کارخانه روغن کشی توسط دستگاه چرخ می شوند و توسط دستگاه پرس، روغن زیتون همراه با آب از  این تفاله ها جدا می شود. در نهایت آب روعن تصفیه می شود و روغن خالص تولید می شود. این روغن زیتون تولیدی پس از دریافت مجوز های بهداشتی در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می شود.

برای تشخیص روغن زیتون های اصلی از غیر اصلی و تقلبی جندین راهکار وجود دارد. یکی از راهکارها این است که روغن را بچشیم، اگر جلوی زبان شیرین مزه و در انتهای آن تلخ مزه بود روغن زیتون اصلی است. راه دیگر این است که آن را در دهان بچرخانیم و سپس بخوریم، اگر مزه تلخ و تند ان حس شد اصل است. روش تشخیص دیگر از روی رنگ روغن است که باید رنگ زرد مایل به سبز داشته باشد. بوی برگ و یا میوه زیتون اگر از روغن به مشام برسد نشان از اصل بودن روغن دارد.

بهترین برند روغن زیتون ایرانی

بهترین برند روغن زیتون ایرانی در ایران شرکت های زیادی هستند که روغن زیتون تولید می نمایند. اما فقط برخی از این برند های روغن زیتون از کیفیت و استاندارد های لازم برخوردارند. بهترین برند ها و مارک های روغن زیتون در ایران باید استانداردهای سازمان غذا و دارو را رعایت نمایند. برخی ویژگی های روغن زیتون مرغوب عبارتند از

روغن زیتون انواع متفاوت و گوناگونی دارد. برخی از انواع روغن زیتون عبارتند از:

 • روغن زیتون بکر: این نوع روغن زیتون تصفیه نشده است.در این روش بعد از شستشوی میوه های زیتون، عملیات فیزیکی و یا مکانیکی برای روغن گیری از میوه ها انجام می شود. در این روش هیچگونه عملیات دیگری پس از روغن گیری انجام نمی شود.
 • روغن تفاله زیتون: این نوع روغن برای مصرف خوراکی انسان ماربرد ندارد. از تفاله های زیتون، روغن را با روش های فیزیکی استخراج می کنند. 
 • روغن زیتون تصفیه شده: روغن زیتون بکر را تصفیه می کنند تا این نوع روغن را تهیه کنند.
 • روغن زیتون فرا بکر: با کمی خلوص بیشتر شبیه روغن زیتون بکر است.
 • روغن های بکر و فرا بکر مفیدتر از روغن های تصفیه شده هستند. این دو نوع روغن سبز رنگ هستند. برای سرخ کردن باید از روفن های زیتون تصفیه شده استفاده نمود که مقاومت بیشتری در برابر حرارت دارند. هر چه رنگ روغن زیتون شفاف تر باشد نشان دهنده این است که بیشتر تصفیه شده است.

بزرگترین تولید کننده روغن زیتون در کشور

بزرگترین تولید کننده روغن زیتون در کشورشهرستان طارم در استان زنجان بزرگ ترین تولید کننده زیتون در کشور است. اما محصور بودن این شهر و نداشتن روابط تجاری آن با سایر شهر های کشور باعث شده است که زیتون آن با نام شهر های منجیل و رودبار نامگذاری شود. روغن زیتون رودبار یکی از معروف ترین روغن های زیتون کشور است که به دو صورت بی بو و بو دار به صورت فله و بسته بندی به فروش می رسد.

کنسرو زیتون، زیتون پرورده، صابون زیتون، روغن زیتون مالشی، روغن زیتون های خوراکی بی بو و بودار برخی از فراورده های زیتونی هستند که توسط تولید کنند گان به بازار عرضه می گردند.

نمایندگی فروش روغن زیتون اصل با قیمت مناسب

نمایندگی فروش روغن زیتون اصل با قیمت مناسببرای خرید بهترین روغن زیتون با قیمت مناسب به نمایندگی های فروش آن در برخی از شهر های کشور به ویژه شهر های شمالی مراجعه نمود. البته این شرکت ها برای گسترش فروش خود اقدارم به راه اندازی وب سایت ها و کانال هایی در فضای مجازی نموده اند.
 خرید اینترنتی روغن زیتون مزایایی دارد. صرفه جویی در زمان و انرژی، کاهش هزینه های حمل و نقل، خرید از هر نقطه از کشور، تنوع مدل های مختلف، مقایسه قیمت ها، آگاهی از نظرات سایر خریداران و آسانی خریدبرخی از این مزایای خرید آنلاین هستند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت روغن زیتون

عوامل تاثیر گذار بر قیمت روغن زیتون عوامل زیادی بر قیمت روغن زیتون موثرند. بعضی عوامل موثر بر قیمت روغن زیتون به شرح زیر است:

 • کیفیت: هر چه روغن زیتون مرغوب تر باشد از قیمت بالا تری برخوردار است. قیمت روغن زیتون تقلبی نسبت به نمونه اصل آن بسیار کمتر است.
 • برند: هر چقدر برند یک کالا معتبر و شناخته شده تر باشد آن کالا قیمت بیشتری دارد.
 • نوع و هدف استفاده از روغن زیتون: روغن های بدون بو و بودار دارای قیمت های متفاوتی هستند. قیمت روغن زیتون مالشی از نوع خوراکی آن ارزان تر است.

صادر کنندگان روغن زیتون در سال 98

صادر کنندگان روغن زیتون در سال 98روغن زیتون صادراتی باید استاندارد های بین المللی کالا های خوراکی صادراتی را دارا باشد. صادر کنندگان برتر روغن زیتون در سال 98، فاکتور های زیادی را برای ارسال روغن زیتون مرغوب و اصل رعایت نمودند. برخی از پارامتر های صادرات به شرح زیر هستند:

 • شناخت کشور هدف و بازارپسندی محصول تولیدی
 • کیفیت زیتون به کار رفته و مرغوبیت روغن تولیدی
 • نحوه بسته بندی
 • استاندارد های بهداشتی

فروش روغن زیتون تقلبی در بازار تهران

فروش روغن زیتون تقلبی در بازار تهراناز آنجایی که روغن زیتون محصول گرانبهایی است، برخی سود جویان اقدام به فروش نمونه های تقلبی آن می نمایند. فروش روغن زیتون تقلبی در بازار تهران و برخی شهرستان ها به دلیل سود زیادی که نصیب این سود جویان می نماید هر روز بیشتر می شود. پس باید راهکار های شناخت روغن زیتون اصل را یاد بگیریم.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم احمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09192416278
شماره فکس: 02189786977
آدرس کانال: azarandoil@
پست الکترونیکی: talaye.sabz20@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت روز روغن زیتون خوب در خاورمیانه

روغن زیتون یکی از سالم‌ترین روغن‌ های خوراکی می باشد که دارای خواص درمانی و دارویی بالایی است و سرشار از مواد آلی ارزشمندی می باشد که برای سلامت بدن بسیار مفید

پاسخی بگذارید

بازرگانی آذرند