روغن زیتون آذرند
خانه / روغن زیتون / خواص فوق العاده روغن زیتون سیاه

خواص فوق العاده روغن زیتون سیاه

همان طور که می دانید و در سطح بازار مشاهده می کنید دو نوع زیتون وجود دارد، زیتون سبز و زیتون سیاه  هر دوی  اینها از نظر مواد معدنی و خواص که دارند شرایط برابری دارند اما زیتون سیاه به دلیل اینکه رسیده تر از زیتون سبز می باشد دارای روغن و مواد معدنی بیشتری نسبت به زیتون سبز می باشد معمولا به دلیل اینکه زیتون سیاه روغن بیشتری دارد شما در سطح بازار عمدا مشاهده می کنید که روغن زیتون سیاه بیشتر موجود می باشد.

خواص فوق العاده روغن زیتون سیاه

تولید روغن زیتون سیاه در ایران

تولید روغن زیتون سیاه در ایرانزیتون مانند دیگر محصولات برای کشت و بهر برداری نیاز به شرایط محیطی خاصی دارد، این امر باعث شده است که فقط در برخی از مناطق ایران قابل کشت و بهر برداری باشد.
از جمله شهر های که در ایران شرایط مناسب برای کشت زیتون را دارد شهر های زنجان، خوزستان، فارس، گلستان، قزوین می باشد.

طبق گزارش وزارت جهاد کشاورزی از تمامی زیتون های برداشت شده فقط 45 درصد آنها کنسرو شده و مابقی آن تبدیل به روغن می شوند، در این 65 درصدی که زیتون ها تبدیل به روغن می شوند تولید روغن زیتون سیاه دارای درصد بالاتری نسبت به دیگر روغن ها دارد.
 زیرا زیتون سیاه حاوی درصد بیشتری روغن نسبت به دیگر زیتون ها می باشد.

روغن زیتون های دارای درجه بندی و مدل های مختلفی می باشد:

  • روغن زیتون سیاه اصل: روغنی که طی فراینده فیزیکی تولید شده و هیچگونه فرآینده شیمیایی دیگر روی آن صورت نگرفته است توصیه می شود به دلیل بالا بودن کیفیت. روغن زیتون سیاه اصل از این نوع روغن زیتون استفاده شود.
  • روغن زیتون تصفیه شده: طی فرآینده های شیمیایی تصفیه شده و نسبت به روغن زیتون اصل دارای ارزش غذایی کمتری می باشد.
  • روغن تفاله زیتون: روغنی که از گوشت میوه ای زیتون به دست می آید.

خواص و مزایای روغن زیتون سیاه برای بدن

خواص و مزایای روغن زیتون سیاه برای بدنمزایا و خواص روغن زیتون سیاه برای بدن به قدری فراوان می باشد که همواره پزشکان و همچنین طب سنتی و اسلامی توصیه می کنند که در وعده های مختلف روزانه از آن استفاده شود، چه به صورت چاشنی همراه غذا و چه به صورت روغن همراه غذا.

به دلیل خواص فرآوانی که روغن زیتون سیاه مرغوب دارد ما در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می کنیم:

  1. باعث جوانی پوست صورت می شود.
  2. باعث تقویت و افزایش رشد مو ها می شود.
  3. دارای ویتامین های E، آهن، کلسیم و مس می باشد که برای کودکان و نوجوانان بسیار ضروری می باشد.
  4. موجب بهبود فعالیت معده و دستگاه گوارش می گردد.
  5. احتمال بیماری کبد چرب را کاهش می دهد.
  6. و دیگر مزایا .

قیمت خرید و فروش روغن زیتون سیاه در بازار ایران

قیمت خرید و فروش روغن زیتون سیاه در بازار ایرانقیمت خرید و فروش روغن زیتون سیاه در بازار ایران  مانند دیگر روغن هایی که در بازار موجود متفاوت می باشد، این تفاوت قیمت امری عادی است و دلیل آن تفاوت در کیفیت روغن زیتون سیاه با یکدیگر می باشد.

تفاوت قیمت روغن زیتون سیاه اصل با زیتون تصفیه شده یا صنعتی یا روغنی که دارای مخلوطی دیگر می باشد امری بسیار عادی می باشد.
همین مسئله باعث شده است که قیمت خرید و فروش روغن زیتون سیاه در بازار ایران متفاوت باشد.

شاید اینجا سوالی پیش بیاید که چگونه روغن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟
در جواب این سوال می توان گفت که بهترین راه چشیدن طعم روغن است زیرا روغن زیتون اصل دارای مزه ای خود میوه می باشد و دارای طعم تلخ نیز می باشد.

عرضه روغن زیتون سیاه صادراتی

عرضه روغن زیتون سیاه صادراتیروغن زیتون مهم ترین محصول تولید شده از زیتون می باشد که به دلیل داشتن ارزش غذایی بالا توانسته جایگاه مناسبی در تجارت جهانی در سال های اخیر کسب کند.

در سال های اخیر واردات و صادرات روغن زیتون یکی از اصلی ترین تجارت ها در زمینه مواد غذایی در سراسر جهان بوده است که رشدی نسبتا زیادی در سال های اخیر نیز داشته است.
 پیش بینی می شود که این رشد همچنان ادامه داشته باشد، دلیل این رشد سریع در تولید و صادرات این محصول توسط کشور های تولید کنند و دیگر کشور های که وارد عرصه تولید شده اند را می توان آگاهی و اهمیت دادن مردم جهان به زندگی سالم و سلامت جسمانی دانست.

روغن زیتون سیاه صادراتی که بیشترین حجم روغن را در میان دیگر انواع روغن به دلیل داشتن روغن فراون و درصد بیشتر ویتامین های مختلف به خود اختصاص داده است.  همچنان می توان پیش بینی کرد که این مقدار تولید روغن زیتون سیاه چه در ایران بلکه در کشور های دیگر افزایش داشته باشد.

آیا روغن زیتون سیاه بخریم یا سبز؟

آیا روغن زیتون سیاه بخریم یا سبز؟شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که تفاوت زیتون سیاه و سبز در چیست؟ آیا این ها تفاوتی دارند یا نه؟ ما در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم.

در ابتدا می توان گفت که زیتون سبز به زیتونی گفته می شود که قبل از رسیدن برداشت می شود.
 زیتون سیاه زیتونی است که بعد از رسیدن برداشت می شود، پس می توان سیاه شدن زیتون را ملاکی برای رسیده بودن یا نرسیده بودن زیتون قرار داد.

از جمله مواردی که برای مصرف کنندگان این میو ه ای اسرار آمیز می تواند دارای اهمیت باشد این می باشد که آیا روغن های زیتون در بازاز که از زیتون های سبز و سیاه گرفته شده است دارای ارزش غذایی متفاوتی می باشد؟
 در پاسخ به این سوال نیز می توان گفت که خیر این دو نوع روغن زیتون سیاه و سبز دارای ارزش غذایی یکسانی می باشند که تنها تفاوت آنها یک این است، که زیتون سیاه دارای ماده ای به اسم کاروتنوئید می باشد، که طی فرآیند رسیدن زیتون باعث می شود که رنگ زیتون سبز تبدیل به سیاه شود.

البته زیتون سیاه دارای روغن بیشتری نسبت به زیتون سبز می باشد، به این نکته توجه بفرمایید که همه ای زیتون های سیاه دارای روغن بیشتر نیستند فقط زیتون های سیاهی که به صورت طبیعی سیاه هستند.
آن دسته از زیتون های که طی فرآیند شیمیایی رنگشان عوض می شود دارای روغن بیشتر نیستند.

خرید مستقیم روغن زیتون سیاه درب کارخانه

خرید مستقیم روغن زیتون سیاه درب کارخانهدر مورد فروش و خرید روغن زیتون سیاه می توان گفت که برای هر مصرف کننده ای این اهمیت وجود دارد که با قیمتی به صرفه محصول مورد نظر خود را تهیه کند.

همان طور که می دانید در سطح بازار انواع روغن زیتون موجود می باشد که به دلیل واسطه ها و دلال هایی که در طی مسیر تولید تا رسیدن دست مصرف کننده طی می شود قیمت بیشتری پیدا می کند.

ما سعی کرده ایم که این واسطه ها را حذف و این میوه ای بهشتی را با قیمتی مناسب و درب کارخانه ای به دست شما مصرف کنندگان محترم برسانیم.

بزرگترین نمایندگی فروش روغن زیتون سیاه در تهران

بزرگترین نمایندگی فروش روغن زیتون سیاه در تهرانما در راستای جلب رضایت خریداران چه عمده و چه مصرف کنندگان عادی اقدام به تاسیس نمایندگی در شهر های مختلف همچنین در شهر تهران که نمایندگی اصلی فروش محصولات می باشد کرده ایم.

شما می توانید برای ثبت سفارش و همچنین برای بررسی محصولات به این نمایندگی ها در شهر خود و همچنین در شهر تهران مراجعه کنید.

نمایندگی ها  آماده ای همکاری تمام و کمال با شما مصرف کنندگان می باشند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم احمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09192416278
شماره فکس: 02189786977
آدرس کانال: azarandoil@
پست الکترونیکی: talaye.sabz20@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت روز روغن زیتون خوب در خاورمیانه

روغن زیتون یکی از سالم‌ترین روغن‌ های خوراکی می باشد که دارای خواص درمانی و دارویی بالایی است و سرشار از مواد آلی ارزشمندی می باشد که برای سلامت بدن بسیار مفید

پاسخی بگذارید

بازرگانی آذرند